Burs Başvurusu

2021-22 Eğitim Öğretim yılı burs başvuruları sona ermiştir. İlginiz için teşekkür eder, eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

İktisat Halkası Uluslararası Ekonomi Politikaları Araştırma Derneği olarak küresel boyutta yaşanan ekonomik değişim ve dönüşümleri takip ederek onlara yön verebilecek kapasitenin oluşturulmasında gerekli temel unsurun insan kaynağı olduğu düşüncesindedir. Bu kapsamda alanında uzman ve yetişmiş insan kaynağı gereksinimlerine katkı sağlamak amacıyla derneğimiz tarafından eğitim, seminer ve kurs vb. etkinlikler planlanmaktadır. Bu amaçla, Ali Özkan burslarını ilan etmekten mutluluk duymaktayız.

Öğrencilerin ihtisaslaşmasına da katkı sağlamak üzere İktisat Halkası beş tematik alan tespit etmiştir. Bu alanlara ilişkin detaylı bilgiler web sitemizden edinilebilir. Bu alanlarda yapılacak çalışmaları alternatif bakış açılarının değerlendirildiği ve ortak bir vizyonun geliştirilmeye çalışıldığı birer laboratuvar olarak düşünmek mümkündür. Söz konusu laboratuvarlar şunlardır:

Dijital Ekonomi

Sağlık Ekonomisi

Fakirliğin Azaltılması

Savunma Ekonomisi

Enerji Ekonomisi

Burs alacak öğrencilerin özellikle bu alanlara ilgi duyması ve bu alanlarda derneğin yapacağı eğitim, seminer ve benzeri faaliyetlere katılması beklenmektedir. Bu faaliyetlere ilişkin detaylar bursiyerlere ayrıca duyurulacaktır.

Başvuru Formunuzu Yükleyin

İndirdiğiniz formda istenilen bilgileri düzgün bir şekilde doldurduktan sonra PDF uzantılı olarak ilgili alana yükleyiniz.
Lütfen PDF formatında yükleyiniz.

İktisat Halkası

0